Systém E-TOLL

Co je e-TOLL?

Nový polský mýtný systém, který nahrazuje původní viaTOLL

Systém e-TOLL je nejmodernější řešení, vybudované, implementované, udržované a kontrolované Ředitelem Finanční správy pro účely realizace výběru mýtného na zpoplatněných úsecích silnic v Polsku, které spravuje Generální Ředitelství Státních Silnic a Dálnic.

Systém je založen na technologii určování polohy uživatele díky využití satelitního určování polohy prostřednictvím virtuálních bran.

Každý uživatel vozidla s maximální přípustnou hmotností nad 3,5 tuny si může zvolit nejvhodnější způsob přenosu údajů o aktuální poloze do mýtného systému E-TOLL z následujících variant:

Zabudovaná palubní jednotka ZSL

Toto řešení doporučuje v případě, že jezdíte do Polska opakovaně a pravidelně. Se zabudovanou palubní jednotkou nemusíte vůbec nic řešit, o nic se starat. Celý proces platby probíhá automaticky bez nutnosti zásahu řidiče. Navíc je možné zabudovanou jednotku využít i pro další naše služby jako je aktuální poloha, kniha jízd, výpočet cestovních náhrad, kontrola spotřeby, stahování tachografu a další...

Palubní jednotka OBU

Řešení palubní jednotky OBU doporučujeme, pokud jezdíte do Polska pouze příležitostně. Jednotka se připojuje do zásuvky zapalovače, řidič tak musí neustále myslet na to, aby jednotku nezapomněl zapojit. OBU jednotka musí být také správně zaregistrována pro dané vozidlo. Pokud jednotka je pozdě zapojena, nebo je vozidlo špatně zaregistrováno, hrozí pokuta 1500 zlotých, tj. cca 8 400 korun. V případě špatné registrace až 3 000 zlotých, tj. cca 16 800 korun

Pomocí mobilní aplikace

Aplikace e-TOLL PL, zdarma ke stažení na mobilní telefony Android a IOS. Toto řešení Vám doporučíme, pokud pojede jednou za rok na dovolenou :) Pro své fungování je nutné mít mobilní data včetně zapnutého GPS modulu a po celou dobu mít aplikaci spuštěnou.

Jak se odhlásit z via-TOLL?

Více informací naleznete: zde

Získat zpět zálohu za jednotky a finanční prostředky ze systému viaTOLL bude možné do 30. září 2022.

Jak se přihlásit do E-TOLL?

Vytvoření účtu E-TOLL

Registrace probíhá online na polském portálu etoll.gov.pl Rádi Vám s registrací pomůžeme nebo jí vyřídíme za Vás. Předtím si Však připravte tyto nezbytné náležitosti:

  • výpis z obchodního nebo soudního rejstříku nebo jiný registrační doklad společnosti
  • občanský průkaz nebo cestovní pas
  • technický průkaz vozidla + doklad potvrzující emisní třídu EURO (pokud emisní norma není uvedena v technickém listě)
  • e-mailová adresa (nutná pro online registraci)
  • plná moc, je-li registrace provedena třetí osobou na jméno jiné osoby

Poptávka mýtné jednotky a řešení

Chcete poradit nebo doporučit řešení ? Klidně volejte.

Jakub Štefan

+420 211 155 132

Jakub Štefan, tým ETOLL - LOGISCARE

Můžete nám taky napsat na info@etoll.cz

nebo využít kontaktní formulář.